دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

آبگرمکن بوتان چگونه کار میکند؟

ماده ای که در این مقاله فقط برای اهداف عمومی ارائه شده است و مشاوره حرفه ای ندارد. ضمانت نامه خانه به هیچ وجه به عنوان ماده مورد نظر در رابطه با نوع دیگر موجود نیست ، و همچنین به عنوان مورد دیگر موجود است. مشاوره متخصصان دارای صلاحیت مناسب با توجه به شرایط خاص شما قبل از اقدام شما. 

 هنگامی که می خواهید آب گرم برای دوش گرفتن ، شستن لباس های شسته شده یا شستن ظروف خود داشته باشید ، معمولاً به آبگرمکن بوتان اعتماد می کنید. محبوب ترین نوع آبگرمکن در کشور آبگرمکن ذخیره سازی معمولی است ، جایی که آب را تا دمای مشخص گرم می کنند و سپس در آن دما در مخزن ذخیره می کنند تا زمانی که صاحب خانه شیر آب “گرم” را روشن کند. این مقاله به شما آموزش می دهد که دو نوع محبوب ترین آبگرمکن ، گاز و برق چگونه آب خانه را گرم و گرم می کنند.

اگر می خواهید در مورد آبگرمکن ها جایگزین بیاموزید ، لیست مزایا و معایب آبگرمکن دیواری را بررسی کنید.

اکثر آبگرمکن های گازی و برقی به طور مشابه کار می کنند. تنها تفاوت در این است که چه چیزی آب را گرم می کند.

آبگرمکن گازی

یک آبگرمکن با گاز دارای آب سرد است که از طریق یک لوله فرو بردن به مخزن وارد می شود (1). این آب با مشعل گاز گرم می شود (2). این مشعل با سوزاندن گاز ، هوای بسیار گرم اما سمی را از طریق دودکش در وسط مخزن آبگرمکن آزاد می کند (3). دودکش این هوای سمی را به بیرون منتقل می کند ، در حالی که فلز دودکش را گرم می کند (4). با گرم شدن این دودکش ، آب اطراف آن نیز گرم می شود.

گرما افزایش می یابد و آبگرمکن ها از این روش برای انتقال آب گرم از لوله کشی خانه شما استفاده می کنند. آب گرم به بالای مخزن آبگرمکن بالا می رود و از طریق لوله گرم کننده به سراسر خانه منتقل می شود (5). همانطور که شیر آب را برای آب گرم باز می کنید ، آب خنک از طریق لوله فرو بردن وارد می شود (1) ، آب گرم را جابجا می کند و آن را از طریق لوله گرم کننده فشار می دهد (5). صاحبان خانه می توانند دمایی را که دوست دارند آب آنها گرم شود را با ترموستات (6) تنظیم کنید ، که به خط گاز متصل است و مقدار مناسب گاز را به مشعل می رساند تا به دمای مناسب برسد.

آبگرمکن دیواری بوتان همچنین اقدامات حفاظتی دارند. دریچه کاهش دما و فشار ، یا شیر T و P ، (7) در صورت گرم شدن بیش از حد آب یا فشار داخل مخزن ، باز و آزاد می شود. این به شما کمک می کند تا منفجر نشود. کلیه آبگرمکن ها دارای یک شیر تخلیه (8) در کنار مخزن جهت تخلیه آبگرمکن ایستاده جهت کاهش رسوب هستند که باید سالی یکبار انجام شود. (یاد بگیرید چگونه رسوب را از آبگرمکن خود پاک کنید)

مخزن خود عایق بندی شده است تا آب را برای مدت طولانی تری گرم نگه دارد و اطمینان حاصل کند که آب گرما را به فلز مخزن آبگرمکن منتقل نمی کند (9). سرانجام ، آبگرمکن دارای یک میله آند قربانی (10) است که یک میله ساخته شده از فلز است که سریعتر از فلز مخزن آبگرمکن زنگ می زند. این میله آند از زنگ زدگی مخزن آبگرمکن جلوگیری می کند … به شرطی که هر 1-2 سال پس از زنگ زدگی تعویض شود. درباره اینکه میله آند قربانی چیست و چرا در بخاری آب شما اینجا است بیشتر بدانید.

آبگرمکن برقی

آبگرمکن برقی اساساً به همان روش آبگرمکن گازی کار می کند. آب سرد را از طریق لوله فرو بردن وارد می کند (1) و با استفاده از عناصر گرم کننده الکتریکی (2) درون مخزن آن را گرم می کند. آب گرم در مخزن بالا می رود و از طریق لوله گرمایش به سراسر خانه منتقل می شود (3).

همانند آبگرمکن گازسوز ، یک آبگرمکن برقی دارای ترموستات (4) ، شیر تخلیه دما و فشار (5) ، دریچه تخلیه (6) است ، مخزن عایق بندی شده است (7) ، و دارای یک میله آند (8) است. ) تنها تفاوت بزرگ این است که آب توسط عناصر الکتریکی گرم می شود و بنابراین به منبع تغذیه متصل می شود (9).

در صورت ضعف و ساییدگی طبیعی آبگرمکن ، یک طرح ضمانت خانگی پوشش می دهد.

نگهداری آبگرمکن بوتان


یک صاحب خانه باید به طور منظم از آبگرمکن گرم خود استفاده کند ، مانند:

ترموستات را روی آبگرمکن بوتان روی دمای مطمئن تنظیم کنید. بیشتر تولیدکنندگان برای صرفه جویی در هزینه قبوض گرمایشی حدود 120 درجه را توصیه می کنند.
سالانه رسوب را از مخزن خود پاک کنید. در غیر این صورت ، یک آبگرمکن می تواند زودتر از موعد کار خود را متوقف کند.

مشاهده لیست قیمت انواع آبگرمکن بوتان در لینک روبرو : آبگرمکن بوتان